Hoy

Inloggen in Hoy via Entree Federatie

Geschreven door Robin Petter op 17 jun 2025

We zijn een mooie samenwerking aangegaan: Infowijs is vanaf nu officieel partner van de Entree Federatie! Dat betekent dat je als leerling en medewerker voortaan makkelijk en veilig kunt inloggen via het eigen schoolaccount. Het is een inlogmethode die al door veel middelbare scholen wordt gebruikt.

Waarom deze stap?

Tegelijkertijd met de start van afgelopen schooljaar besloot Microsoft hun spamfilters aan te scherpen, waardoor inlogmails van onze systemen (maar bijvoorbeeld ook van Somtoday) soms onterecht niet werden doorgelaten. We hebben uiteraard actie ondernomen om dit recht te zetten, maar daarnaast was dit voor ons een reden om een alternatieve manier van inloggen aan te bieden.

Waarom Entree Federatie?

In die zoektocht kwamen we uit bij de Entree Federatie van Kennisnet. Een dienst, gefinancierd met publiek geld, met een helder doel: zorgen dat onderwijsinstellingen op een gestandaardiseerde en veilige manier kunnen inloggen bij digitale diensten. Geen wildgroei van 80 verschillende methodes, maar één duidelijke standaard.

En het mooie? Die standaard is er al en werkt uitstekend.

Hoe werkt het?

Vanaf nu kunnen leerlingen en medewerkers bij de app én web-omgeving van Hoy eenvoudig inloggen via Entree Federatie. De school heeft daarvoor een zogeheten ‘authenticatieprovider’ gekozen, die via Entree bij ons aangeeft dat de gebruiker inderdaad met dat schoolaccount mag inloggen.

Dat werkt zo: als de gebruiker bij ons op de knop ‘Inloggen via Entree’ klikt, wordt diegene bijvoorbeeld doorverwezen naar Magister, Somtoday of Microsoft Teams om de inlogpoging te verifiëren. Wanneer dit is gelukt, krijgt Hoy weer het seintje binnen om de leerling of medewerker toegang te geven tot Hoy. Voor de gebruiker zelf gaat dit allemaal automatisch.

Wil je dit ook voor jouw school?

Zorg er dan voor dat jouw school Infowijs aanmerkt als dienstaanbieder binnen de Entree Federatie. Laat de Entree-beheerder van de school dit regelen via deze link: https://mef.entree.kennisnet.nl/login/

 

Ken je Hoy al?

Met Hoy krijgt elke school een eigen mobiele app. Eén centraal communicatiekanaal waarin de school en docenten makkelijk contact houden met ouders en leerlingen.

Meer weten?

Verder lezen.

Nog niet uitgelezen? Hier zijn een paar andere posts over Hoy .

Onze nieuwsbrief

We delen maandelijks nieuwe interviews, blogs, nieuwtjes, en product updates in onze nieuwsbrief! Meer dan 2500 mensen gingen je al voor, en ontvangen maandelijks de nieuwste content over schoolcommunicatie.